Codzienne życie w Holandii znacząco ułatwia korzystanie z aplikacji mobilnych do zamawiania jedzenia i planowania transportu. Szacuje się, że w tym kraju za aż 62% zamówień jedzenia płaci się bez wychodzenia z domu, a cena pojedynczego zakupu sięga 20 euro. Ciężko wyobrazić sobie również sprawne poruszanie się środkami komunikacji miejskiej po tym kraju, bez takich aplikacji jak 9292 i NS.

Aplikacja Thuisbezorgd.nl

Jest to oprogramowanie należące do holenderskiej firmy Takeaway.com. Pozwala na błyskawiczne zamawianie jedzenia prosto do domu. Aplikacja umożliwia opłacanie zakupów z użyciem bezpiecznych płatności elektronicznych – za pomocą karty kredytowej lub systemu PayPal. Można korzystać z oferty wielu znanych restauracji, takich jak m.in. Burger King, Domino, KFC czy Febo. W celu szybszego wyszukania lokalu warto posłużyć się takimi filtrami jak ocena restauracji, popularność, odległość, cena, rodzaj produktu, dostawa czy „najnowsze restauracje”. Zamówienie powinno zostać zrealizowane w czasie do 45 minut. Stan jego realizacji można śledzić na bieżąco poprzez Food Tracker. Korzystanie z aplikacji pozwala uzyskać dostęp do wielu promocji i rabatów.

Aplikacja ta pozwala wyszukiwać restauracje w Holandii według nazwy oraz rodzaju kuchni. Jej użytkownicy mają także okazję zapoznać się z ocenami i opiniami na temat wybranego punktu gastronomicznego, przewidywanym czasem dostawy oraz aktualnym menu. Ciekawą opcją jest możliwość przejrzenia zdjęć potraw. Przed złożeniem zamówienia oczom użytkownika ukazuje się cena, zawierająca koszt dostawy oraz podatek. Wartość zamówienia zostaje odjęta od wirtualnego salda lub karty płatniczej przypisanej do konta w aplikacji. Istnieje ponadto możliwość monitorowania statusu zamówienia na mapce, a także zapoznania się z nazwiskiem oraz zdjęciem dostawcy.

Deliveroo

Nie chcesz kupować niskiej jakości jedzenia w międzynarodowych sieciach fast food? Dzięki tej aplikacji możesz zamówić posiłki z wysokiej jakości lokalnych, niezależnych restauracji na terenie Holandii. Należą to nich m.in. Follia, Stach Amsterdam, Busaba Eathai, czy Wagamama. Czas realizacji zamówienia nie powinien przekroczyć jednej godziny. Aplikacja ta pozwala na wyszukiwanie według rodzaju kuchni, nazwy czy rodzaju restauracji. Istnieje także możliwość przeglądania wyników na podstawie popularności posiłków. Podobnie jak w przypadku aplikacji Uber Eats, i w tym przypadku można obejrzeć menu oraz zdjęcia potraw, a także śledzić w trybie online postęp realizacji zamówienia – od gotowania do dostawy.

Too Good To Go

Chcesz zaoszczędzić swoje pieniądze, przeciwdziałać marnowaniu żywności i przyczynić się do ochrony środowiska? Skorzystaj z tej popularnej w Holandii aplikacji na telefon. Pozwala ona kupować dobrej jakości jedzenie, które w przeciwnym razie zostałoby wyrzucone do śmieci przez restauracje, piekarnie, cukiernie, bary, supermarkety itp. Produkty te można otrzymać w cenie o około 50% niższej. Wystarczy wyszukać za pomocą aplikacji punkt gastronomiczny biorący udział w projekcie i złożyć zamówienie. Istnieje możliwość zapłacenia gotówką lub online.

Aplikacja 9292

Za pomocą tej aplikacji można na bieżąco sprawdzać aktualny rozkład jazdy i wyszukiwać połączenia wszystkich środków komunikacji publicznej w Holandii (autobusy, metro, pociągi, tramwaje, promy). Dzięki oprogramowaniu uzyskasz wiedzę na temat tego, jak najszybciej przemieścić się pomiędzy wskazanymi punktami. Aplikacja 9292 pozwala także sprawdzić aktualne opóźnienia z dokładnością do jednej minuty. Wyświetlany czas podróży obejmuje także dojście do przystanków.

Aplikacja NS

Jest to oficjalna aplikacja Nederlandse Spoorwegen – głównego kolejowego przewoźnika w Holandii. Pozwala sprawdzić nie tylko godziny odjazdu i przyjazdu pociągów, lecz także autobusów czy nawet taksówek. Istnieje również możliwość monitorowania na mapie bieżącego położenia wybranych środków transportu, a także otrzymywania informacji o opóźnieniach i zakłóceniach podróży.

Aplikacja Uber

Umożliwia określenie dokładnego czasu podróży na wybranej trasie, przy uwzględnieniu czynników, które mogą wpłynąć na opóźnienia. Wszystkie zmiany są uwzględniane w trybie rzeczywistym. Dzięki tej aplikacji nie musisz się również obawiać, że wsiądziesz do niewłaściwego autobusu, pociągu, metra czy tramwaju.

Transport w największych miejscowościach w Holandii organizuje również niemiecki przewoźnik Flixbus. Za pomocą aplikacji można znajdować połączenia i zamawiać bilety w okazyjnych cenach.

Planujesz wyjazd do Holandii? Nie zapomnij więc pobrać na swój telefon przedstawionych w artykule aplikacji do zamawiania jedzenia i planowania podróży. Dzięki temu codzienne życie stanie się znacznie prostsze.