Jak założyć konto bankowe w Holandii?

Wyjeżdżając do pracy za granicę, każdy pracodawca będzie wymagał od Ciebie numeru konta bankowego, na które będzie mógł przelewać Twoje wynagrodzenie, dlatego dziś przychodzimy z pomocą i odpowiemy na pytanie: ”JAK ZAŁOŻYĆ KONTO BANKOWE W HOLANDII?”

Założenie konta bankowego w Holandii, nie jest stosunkowo trudne.
W pierwszej kolejności musisz założyć numer SOFI – jest to dziewięciocyfrowy numer – odpowiednik naszego numeru NIP, który zakładasz w urzędzie podatkowym. Po uzyskaniu numeru przygotuj:

– dokument potwierdzający tożsamość – paszport lub dowód osobisty

– adres korespondencyjny w Holandii

– holenderski numer telefonu oraz adres e-mailo’wy

Z wszystkimi dokumentami udajesz się do wybranego banku i zakładasz konto dla siebie.
Przy podpisywaniu umowy, koniecznie zwróć uwagę na to co podpisujesz, czytaj dokładnie umowę.
Nasi pracownicy polecają konto ING, gdzie na ten moment nie jest wymagany meldunek holenderski.
Dużym udogodnieniem przy zakładaniu konta bankowego, będzie umiejętność posługiwania się językiem angielskim, ponieważ w Holandii j. angielski jest drugim językiem urzędowym.

Polecane banki :

ING Bank www.infbank.nl
ABN – AMRO www.abnamro.nl
SNS www.snsbank.nl

Istnieje również możliwość założenia konta walutowego w Polsce, natomiast z doświadczenia naszych pracowników wiemy, że czas oczekiwania na wynagrodzenie zdecydowanie się wydłuża, do tego dochodzą wysokie prowizję wybierania pieniędzy z bankomatów na terenie Holandii, tak więc do Ciebie należy decyzją, którą opcję wybierzesz.

Pamiętaj, że wynagrodzenie minimalne oraz wszelkie dodatki wypłacane są TYLKO na konto.
Nie zgadzaj się na wypłacanie wynagrodzenia w gotówce!

Poprzedni

Szukasz pracy i nie wiesz od czego zacząć? Daj się zauważyć!

Następny

Jak napisać CV, aby zdobyć pracę w Holandii?

11 Comments

 1. Avatar

  Adam

  Uwaga Polacy! Niestety mam złe wieści. Próbowałem założyć konto w holenderskim ING i niestety do zalozenia potrzeba oprócz numeru BSN dawnego SOFI, również umowy o pracę z ważną datą zatrudnienia i meldunku w Holandii. Tak więc Ci którzy chcą przyjechać niech zakładają konta walutowe w Polsce lecz z tego co mi również wiadomo jeśli byście chcieli iść na zasiłek to nie uwzględnią Wam konta zagranicznego tylko holenderskie.

  • Avatar

   Janusz

   Dokladnie! Musisz miec meldunek w urzedzie miasta ale to musi byc meldunek powyzej czterech miesiecy! Czyli nie na krotki okres w RNI tylko dlugi pobyt BRI.
   Bank ING i bank SNS wymagaja dokumentu potwierdzajacego ten fakt. Ja mialem tylko meldunek w RNI czyli do czterech miesiecy.
   Sluchajcie zatem rady Adama. Gotowki nie wyplaca Wam w Holandii, bo prawo tego zabrania….

 2. Avatar

  Przemek

  Link do banku jest błędny. Zamiast litery g w adresie jest f.

 3. Avatar

  Manio

  A ile trwa założenie konta w banku holenderskim do momentu gdy jest juz ono aktywne i normalnie moge z niego kozystac w pełnym zakresie?

 4. Avatar

  Manio

  Konkretnie chodzi mi o to czy zdążę w 2 tygodnie czyli do 1szej wypłaty bo chcę jechać do Holandii przez agencję a ta żeby wogóle jechać wymaga posiadania już konta bankowego na wlasne nazwisko.
  Oczywiście posiadam takie konto ale niestety mam komornika przez przeklęte chwilowki, wiec wyjazd z tym kontem i wyplaty na nie mija się z celem bo chcę wyjechac po to zeby zarobic i raz konkretnie spłacić wszystko, wyjść na prostą a nie w nieskończoność odsetki spłacać.
  Czy ktoś się orientuje czy uda może się udać taki plan żeby wyjechać z moim obecnym polskim kontem a tam szybko zalozyc holenderskie?

 5. Avatar

  Manio

  GDZIE!?
  W JAKIM BANKU!?

 6. Avatar

  Dawid

  Polecam Revoluta jesli macie problem z zalozeniem konta w NL banku.

Dodaj komentarz

Powered by WordPress & Theme by Anders Norén