Witamy w tym dziale!

Podjęcie decyzji o wyjeździe za granicę nie jest łatwe dla nikogo. Pozostawiamy z tyłu rodzinę, przyjaciół i życie które prowadziliśmy przez wiele lat.

Często zadajemy sobie pytanie ”A co jeśli?”

Większość osób które chcą opuścić nasz piękny kraj nie ma innego wyjścia . Brak pieniędzy, długi, kredyty albo po prostu chęć ustabilizowania się powoduje że decydujemy się jednak wyjechać.

W tym dziale pomogę Wam jak również sobie zrozumieć i przybliżyć życie w Holandii, krok po kroku (mam nadzieję z Waszą pomocą), przeanalizujemy wszystkie za i przeciw.

Blog jest przeznaczony dla WAS! Każda opinia, każde słowo ma znaczenie!

Rodzice, młodzi, małżeństwa nie ma znaczenia !

Nie chcę żeby ten blog był typowym artykułem informacyjnym gdzie zajrzysz, przeczytasz i więcej nie wrócisz….Chcę byś był jego współprowadzącym!Wracaj komentuj i żyj życiem imigranta !

Podyskutujemy o dotacjach i pomocy finansowej w Holandi.

Dlatego zostań ze mną. Bezpiecznie zapisz sobie linka na bloga i wracaj jak często to możliwe.

DECYZJA!

Pierwszym stanowczym krokiem jest DECYZJA!

Zwykle bywa to po odebraniu wypłaty z obecnego miejsca pracy ( lub jej braku co również się zdarza)

Zaczynają się myśli w głowie ”co teraz?” ”jak dam radę” Wtedy świta lampka w głowie…wyjadę…ale gdzie??…Holandia….Anglia…Niemcy??

Mając już cel wyjazdu do Holandii wypytujesz znajomych dzwonisz po agencjach i w tym momencie to etap przy którym zazwyczaj już nie dopuszczasz myśli że nie wyjedziesz.

Długa rozmowa z żoną, mężem, rodzicami czy rodziną i ani się obrócisz już siedzisz w samolocie czy autobusie w poszukiwaniu lepszego jutra…