Zapraszamy do przeczytania wywiadu z Panią Żanetą , która zdecydowała się na wyjazd do pracy w Holandii, za pośrednictwem Agencji Euro Work .

 1. Dlaczego zdecydował się Pani na wyjazd za granicę za pośrednictwem Agencji Euro Work? I dlaczego w Holandii?
  Miałam straszne problemy finansowe, nie miałam środków do życia, w miejscu gdzie  pracowałam na tamtą chwile otrzymywałam 700 zł wypłaty, postanowiłam wyjechać za  granice bo tylko tak mogłam wyjść z tego wszystkiego w krótszym czasie niż w Polsce.  Dlaczego Holandia? Bo miałam już okazje pracy we Francji – gdzie zostałam oszukana  przez biuro przez które wyjeżdżałam i w Niemczech więc chciałam czego innego a  Holandia znana mi była z życzliwości.
 2. Czy miał Pani na miejscu w Holandii swojego koordynatora?
  Tak miałam. Mój koordynator był polakiem. Byłam zaskoczona bo oczywiście się mówi ze swój swojemu nie pomoże ja natomiast byłam bardzo pozytywnie zaskoczona pomocą, życzliwością jaka otrzymałam od Pana Kamila. Zawsze chętny i pomocny.
 3. Czy miała Pani jakieś obawy w związku z wyjazdem? Czy mógł Pani liczyć na pomoc Agencji Euro Work w tym zakresie?
  Oczywiście jak każdy. Zazwyczaj agencje obiecują góry pieniędzy-mówiąc potocznie, przychodząc do Państwa biura otrzymałam wszystkie informacje czarno-białym bez żadnej koloryzacji- zresztą zaraz po przyjeździe utwierdziłam się ze był to dobry pomysł wyjazdu przez Eurowork ponieważ wszystko co było zawarte w umowie się zgadzało. Zakwaterowania-czyste, zadbane, praca-dokładnie tak jak opisywano i informowano mnie w biurze, płaca-za przepracowane godziny a przede wszystkim na czas.
 4. Czy wyjazd z Agencją Euro Work jest według Pani łatwiejszym sposobem na znalezienie pracy?
  Jeśli ktoś wyjeżdża do pracy po raz pierwszy polecam agencje Eurowork. Sprawdzona, rzetelna, nie nabijająca w ”butelkę” agencja. Dzięki Wam mam ochotę powrotu do Holandii za każdym razem, Będę zawsze wracać do Eurowork. Zresztą ostatnio mój syn również zdecydował się na wyjazd za granice i poleciłam mu Państwa agencje. Jako matka czułam się pewniejsza ze wyjedzie z agencja z która ja miałam do czynienia. Oczywiście również jest zadowolony i pomimo ze musi wracać do szkoły we wrześniu już mnie poinformował ze chce znowu wyjechać z Eurowork za rok.
 5. Czy jest Pan/Pani zadowolony z pracy, do której został pan skierowany przez Euro Work? Jakie zajmował Pan/Pani stanowisko Czy może Pan opowiedzieć o swoich obowiązkach?
  Bardzo. Tak jak wspomniałam wcześniej każdy z nas przed swoim wyjazdem obawia się ”co to będzie” ”gdzie trafie” a ja trafiłam dokładnie tam gdzie miałam,zostałam poinformowana o wszystkim, miałam prace do której lubiłam chodzić choć czasem nie było łatwo zresztą jak wszędzie przyjeżdża się do pracy nie na wakacje, warunki mieszkalne tak jak mnie zapewniano.
  Ja byłam odpowiedzialna za pakowanie mięsa. Każdego ranka ok 5-6 rano przychodził przełożony który tłumaczył nam -j akie było zamówienie i ile mniej więcej jako zespół musimy spakować mięsa.
 6. Jakby Pan/Pani porównał warunki pracy w Polsce do tych zaproponowanych przez holenderskiego pracodawcę?Jakie są wg Pana plusy a jakie minusy pracy w Holandii ?
  Nie ma porównania – w Polsce nie czułam się bezpieczna, z miesiąca na miesiąc  musiałam myśleć jak przeżyć do każdego 10.
  W Holandii już nie – kupuje takie jedzenie na jakie mam ochotę bo wiem ze nie  zabraknie mi pieniążków w portfelu i będę miała za co żyć.
  Odnośnie warunków pracy również w Polsce mobbing na każdym kroku tutaj nie-  Holendrzy są bardzo wyrozumiali, uśmiechnięci i pomocni .
 7. Co by Pan/Pani poradził osobom, które dopiero szukają pracy za granicą?
  Poradziłabym im wyjechać przez Eurowork do Holandii. Byłam we Francji byłam w  Niemczech i naprawdę Holandia to bardzo życzliwy i pomocny kraj. Jeśli chodzi o  wybór agencji Eurowork zagwarantuje Państwu warunki normalnego  funkcjonowania. Zresztą ja wszędzie czy na facebooku czy w rozmowie ze  znajomymi, rodziną  którzy pytają przez jaka agencje wyjechać ? Odpowiadam  Eurowork. Mój syn tez mnie posłuchał i jest zadowolony.
 8. Czy według Pana/Pani znajomość języka obcego się przydaje?
  Bardzo. Żyjemy w 21 wieku czasy porozumienia się za pomocą migów minęły.   Pamiętam sytuacje w sklepie kiedy wyjechałam do Holandi bez znajomości ang. Byłam  przerażona jak Pani w sklepie zaczęła do mnie mówić a ja nie wiedziałam o co chodzi.  Wstrzymałam cała  kolejkę. Na szczęście trafiłam na przemiłych Holendrów ale  troszkę wstydu się najadłam.
 9. Co najbardziej się Panu/Pani podoba w pracy w Holandii?
  Ja dziękuje Holandi za uratowanie mi życia (finansowego) za wyjście z długów i  normalne godne życie jakie każdy z nas powinien mieć. Przede wszystkim podoba mi  się to że nie czuję się jak niewolnik i dumnie mogę mieć uniesioną głowę do góry.
 10. Czy zamierza Pan/Pani wyjechać do pracy zagranicą?
  Zdecydowanie tak z wykrzyknikiem!
 11. W imieniu Agencji Pośrednictwa Pracy  EUROWORK dziękujemy bardzo za udzielenie nam wywiadu i życzymy Pani samych sukcesów!
  Dziekuję bardzo za pomoc ze strony Eurowork i czekam na kolejny wyjazd z Państwem.
  Żaneta Mańska z Jaworzna